Mūža līgums

Kāds ir mūža līgums apbedīšanas pakalpojumu sniegšanai?

Apbedīšanas pakalpojumu sniegšanas mūža līgums (pazīstams arī kā mūža līguma mērķa sertifikāts) ir dokuments, kas tiek noslēgts starp klientu un uzņēmumu, kas apbedīšanas pakalpojumus sniedz klientam vai trešai personai un garantē apbedīšanas pakalpojumu kompleksa nodrošināšanu personas nāves gadījumā.

Kam ir tiesības uz šo līgumu?

Parasti viņi domā par mūža līguma slēgšanu bērēm:

Vientuļi cilvēki. Šajā gadījumā mūža līguma noslēgšana ir vienīgais veids, kā nodrošināt cienīgas bēres. Komisāros (pilnvarotajos) varat ierakstīt gan attālus radiniekus, gan paziņas / kaimiņus, kuri uzraudzīs līguma izpildi.

Pusmūža un vecāka gadagājuma cilvēki, kuri vēlas glābt savus tuviniekus no apbedīšanas aprūpes. Ir arī gadījumi, kad vecākā paaudze neuzticas saviem radiniekiem un šaubās, vai bēres tiks organizētas ar cieņu.

Cilvēki, kuri uzzina par savu neārstējamo slimību, arī vēlas visu iepriekš sakārtot un netraucēt tuviniekus. Turklāt gadās, ka galu galā slimu pilsoņu ģimenes pašas piesakās noslēgt mūža līgumu, jo viņi nevēlas saskarties ar krāpšanu tūlīt pēc radinieka nāves.

Cilvēki ar ierobežotu apbedīšanas kārtību. Šajā gadījumā ikgadējās inflācijas dēļ, līdzekļi, kas uzkrāti “bērēm” un atrodas mājās, zaudē savu vērtību.

Slēdzot mūža līgumu, maksa par pakalpojumu ir fiksēta un vienreizēja. Turpmāki līdzmaksājumi nebūs nepieciešami.

Apkalpošanas kārtība

Pēc tam, kad dzīvība ir aizgājusi no personas, kuras labā ir noslēgts mūža līgums, pilnvarotājs paziņo darbuzņēmējam par līguma izpildes nosacījumiem un rituālajam uzņēmumam nodrošina pakalpojumu līgumu, savu pasi un tās personas nāves apliecību, kuras labā līgums tika noslēgts. Pēc tam izpildes uzņēmums izpilda visas saistības, kas noslēgtas līgumā.