Noderīga informācija

Mūsu apbedīšanas māja saprot Jūsu zaudējumu sāpes un nespēj tās mazināt. Tomēr mēs palīdzēsim Jums izturēties šajā grūtajā stundā un darīsim visu iespējamo, lai visi apbedīšanas pasākumi būtu cienīgi.

Pirmie soļi tuvinieka nāves gadījumā

Zaudēt mīļoto ir tīri emocionāli. Šis ir grūts dzīves posms. Šajā gadījumā ir ārkārtīgi grūti koncentrēties un visu noorganizēt. Tieši no šīs nastas mēs varam Jūs glābt - piezvaniet mums jebkurā diennakts laikā.

Iedzīvotāju vidū klīst baumas, ka nāves gadījumā ir nepieciešams izsaukt ātro palīdzību un policiju, tomēr viņi neizdod sertifikātu par nāves cēloni un nenogādā mirušo morgā. Šiem nolūkiem ir nepieciešams piezvanīt ārstiem un apbedīšanas pakalpojumu pārstāvjiem. Dzīvības glābšanas gadījumā nepieciešama ātrā palīdzība, izņēmums var būt, ja neesat pārliecināts par nāves iestāšanos. Šajā gadījumā ātrā palīdzība noteiks nāves faktu un sniegs norādījumus par ķermeņa nogādāšanu morgā. Šis virziens palīdzēs sarunā ar ģimenes ārstu, kā arī gadījumos, kad mirušajam ir nepieciešama autopsija, lai noteiktu nāves cēloņus. Savukārt policija ir iesaistīta gadījumos, kad nāves iemesls bijusi slepkavība vai negadījums.

Ko darīt, ja tuvinieks nomira mājās?

Ja cilvēks nomira dabiskā nāvē bez vardarbības pazīmēm, Jums jāsazinās ar mirušā ģimenes ārstu. Noskaidrojot nāves faktu un ņemot vērā slimības vēsturi, ģimenes ārsts izsniedz izziņu par nāves cēloni. Šis dokuments ir nepieciešams, lai iegūtu miršanas apliecību un veiktu pārējās procedūras. Nezināma nāves cēloņa gadījumā vai ja mirušais bija jaunāks par 59 gadiem, ģimenes ārsts izsūta nosūtījumu uz autopsiju, lai noskaidrotu nāves cēloni. Brīvdienās un svētku dienās, kā arī naktī ģimenes ārsti var nebūt pieejami. Šajā situācijā varat sazināties ar dežūrējošo ārstu klīnikā vai atlikt ceļojumu pie ģimenes ārsta uz vēlāku laiku, iepriekš par to vienojoties. Jebkurā gadījumā Jums ir jānosūta mirušais uz morgu. Parasti mūsu darbinieki ierodas vietā stundas laikā pēc zvana, transportē mirušo uz morgu, informē Jūs par turpmākajām darbībām.

Ko darīt, ja tuvinieks nomira slimnīcā?

Ārstējošais ārsts informēs Jūs par nāves iestāšanos, uzaicinās uz slimnīcas nodaļu sastādīt nepieciešamos dokumentus. Ja klātesošajiem ir zināms nāves cēlonis un ārstējošajam ārstam nav sūdzību, tad tiek uzrakstīts paziņojums, lai netiktu veikta autopsija. Ja klātesošie apstrīd nāves cēloņus vai nav apmierināti ar izturēšanos pret radinieku, ir nepieciešams veikt autopsijas pieprasījumu. Nāves cēloņa sertifikātu izsniedz ārstējošais ārsts, galvenais ārsts vai patologs, un šos sertifikātus izsniedz patoloģijas nodaļā - morgā. Pirms apmeklējat slimnīcu, varat nākt pie mums, un mēs palīdzēsim Jums ietaupīt laiku.

Ko darīt, ja notiek slepkavība vai negadījums?

Ja tuvinieks nomira mājās vai sabiedriskā vietā un nāves iemesls ir slepkavība vai nelaimes gadījums, Jums jāsazinās ar policiju. Policisti nogādā ķermeni tiesiskās medicīnas centra valsts morgā. Pēc pārbaudes tiks izsniegts sertifikāts par nāves cēloni. Jūs varat sazināties ar mūsu apbedīšanas māju, pieprasīt sertifikātu un mirušā apģērba piegādi morgam.

Ko darīt, ja cilvēks nomirst ārzemēs?

Ja radinieks vai draugs miris ārzemēs, un Jūs vēlaties viņu apglabāt Latvijā, ir nepieciešams transportēt specializētā transportā cinka zārkā. Latvijā bēres cinka zārkā ir aizliegtas, jo mirušo pārnes uz vienkāršu zārku. Mirušā transportēšanai mēs piedāvājam cinka zārka nomu, papīrus un mirušā aizvešanu no valsts. Tāpat no latviešu kapsētas jāsaņem rakstiska atļauja mirušā bērēm. Mēs nodarbojamies ar mirušā pārvadāšanu visā Eiropas Savienībā un citās valstīs.

Jebkuras bēres ir grūts pārbaudījums mirušā ģimenei, tāpēc Jums ir jāsazinās ar apbedīšanas māju, lai saņemtu palīdzību. Apbedīšana ir viss pakalpojumu klāsts, un bieži vien ir ļoti grūti izdomāt, ko un kā darīt, jo vissvarīgākais ir pienācīgi veikt mirušo pēdējā ceļojumā. Tāpēc ir vērts uzticēties organizācijai speciālistiem, kuriem ir visas nepieciešamās zināšanas un pieredze.

Mēs piedāvājam pilnu apbedīšanas pakalpojumu klāstu, viss, kas jums jādara, ir jāsazinās ar mums, un Jums nav jādomā par dažādām grūtībām, kas saistītas ar bērēm. No savas puses mēs varam Jums palīdzēt bēru organizēšanā, sākot ar mirušā ķermeņa aizvēšanu un beidzot ar aizlūgšanu. Mēs esam gatavi nākt palīdzēt gadījumos, kad ir nepieciešams transportēt virsbūvi no citas valsts vai uz citu valsti (to sauc arī par kravu 200). Pat ar nelielu budžetu Jūs varat būt pārliecināti, ka spēsiet adekvāti pavadīt mirušo uz pēdējā braucienā. No Jūsu puses mēs vēlamies dzirdēt datumus, kā arī visas Jūsu vēlmes.