NODERĪGA INFORMĀCIJA

Mūsu apbedīšanas birojs saprot jūsu zaudējuma sāpes un nav spējīgs mazināt tās. Tomēr, mēs palīdzēsim jums izturēt šo grūto laiku un darīsim visu iespējamo, lai visi bēru pasākumi ritētu cienīgi.

Pirmie soļi pēc tuvinieka nāves

Zaudēt tuvinieku ir emocionāls pārbaudījums. Smags dzīves posms. Laiks, kurā koncentrēties un pašu spēkiem organizēt bēres ir neizmērojami grūti. No šīs nastas mēs varam jūs atbrīvot – zvaniet mums jebkurā diennakts laikā.

Iedzīvotāju vidū ir izplatītas baumas, ka nāves gadījumā nepieciešams izsaukt policiju un ātro palīdzību, bet viņi neizsniedz ziņas par miršanas iemeslu un nenogādā mirušo uz morgu. Šim mērķim jums ir jāizsauc ārsts un apbedīšanas pakalpojumu pārstāvis. Ātrā palīdzība nepieciešama dzīvības glābšanas gadījumā, izņēmuma kārtā tas var būt, ja jūs neesat pārliecināti par nāves iestāšanos. Tādā gadījumā ātrā palīdzība konstatēs nāves iestāšanos un izsniegs nosūtījumu par ķermeņa nogādāšanu morgā. Šis nosūtījums palīdzēs risināt sarunu ar ģimenes ārstu, kā arī palīdzēs, ja būs nepieiešams veikt autopsiju, lai uzzinātu nāves iemeslu. Policija tiek iesaistīta gadījumā, ja nāves iemesls ir slepkavība vai nelaimes gadījums.

Ko darīt, ja tuvs cilvēks nomira mājās?

Ja cilvēks nomira dabiskā ceļā, bez vardarbības pazīmēm, jums jāsazinās ar mirušā ģimenes ārstu. Konstatējot nāvi ņēmot vērā slimības vēsturi, ārsts izsniegs izziņas par miršanas iemeslu. Šis dokuments ir nepieciešams, lai saņemtu miršanas aplircību un veiktu visu nepieciešamo. Nezināma nāves iemesla gadījumā, vai arī ja mirušais bija jaunāks par 59 gadiem, ģimenes ārsts izsniedz nosūtījumu uz sekcijas veikšanu, lai uzzinātu nāves iemeslu. Brīvdienās un svētku dienās, kā arī nakts laikā ģimenes ārsti var nebūt pieejami. Tādā gadījumā jūs varat sazināties ar poliklīnikas dežūrārstu vai atlikt došanos pie ģimenes ārsta uz vēlāku laiku, pirms tam vienojoties par to. Jebkurā gadījumā jums jāaizsūta mirušo uz morgu. Mūsu darbinieki uz notikuma vietu ierodas stundas laikā pēc izsaukuma, nogādā mirušo morgā un informē jūs par tālākajām darbībām.

Ko darīt, ja tuvs cilvēks nomira slimnīcā?

Par nāves iestašanos jūs informēs arstejošais ārsts, aicinās jūs uz slimnīcu, lai noformētu nepieciešamos dokumentus. Ja klātesošajiem nāves iemesls ir zināms un nav nekādu pretenziju pret arstējošo ārstu, tad tiek rakstīts iesniegums, lai neveiktu sekciju. Ja klātesošie apstrīd nāves iemeslu vai nav apmiernāti ar radinieka ārstēšanu, tad autopsijas pieprasījums ir obligāts. Izziņas par nāves iemeslu izsniedz ārstējošais ārsts, galvenais ārsts vai pataloganatoms, un šīs izziņas izsniedz pataloganatomijas nodaļā – morgā. Jau pirms slimnīcas apmeklējuma jūs varat ierasties pie mums, tādējādi ietaupot savu laiku.

Ko darīt, ja notika slepkavība vai nelaimes gadījums?

Ja tuvs cilvēks nomira mājās vai publiskā vietā, un nāves iemesls ir slepkavība vai nelaimes gadījums, nepieciešams sazināties ar policiju. Policijas darbinieki aizvedīs uz valsts tiesas medicīnas centra morgu. Pēc ekspertīzes tiks izzniegta izziņa par nāves iemeslu. Var vērsties pie apbedīšanas biroja, pieprasīt apliecības saņemšanu un apģērba mirušajam piegādi uz morgu.

Ko darīt, ja cilvēks nomira ārzemēs?

Ja radinieks vai draugs nomira ārzemēs, bet jūs vēlaties viņu apglabāt Latvijā, tad nepieciešama transportēšana īpaši piemērotā transportā cinka zārkā. Latvijā ir aizliegtas bēres cinka zārkā, tāpēc mirušo pēc tam pārvietos parastā zārkā. Mirušā transportēšanai mēs piedāvājam cinka zārka īri, dokumentu noformēšanu, mirušā izvešanu no valsts. Latvijas kapos ir jāsaņem rakstiska atļauja mirušā apglabāšanai. Mēs nodarbojamies ar transportēšanu pa visu Eiropas savienību un citām valstīm.

Bēres ir smags pārbaudījums mirušā ģimenei, tāpēc der vērsties pēc palīdzības pie apbedīšanas birojiem. Bēres – vesels pakalpojumu komplekss un bieži nav viegli tikt galā, ko un kā darīt, jo svarīgākais – cienīgi aizvadīt mirušo viņa pēdējajā ceļā. Tieši tāpēc der uzticēt organizāciju profesionāļiem, kam ir visas vajadzīgās zināšanas un pieredze.

Mēs sniedzam visu bēru pakalpojumu kompleksu, jums pietiek tikai vērsties pie mums pēc palīdzības un jums nenāksies domāt par visdažādākajām grūtībām, kas ir saistītas ar bērēm. Mēs varam palīdzēt jums ar bēru organizāciju, sākot ar ķermeņa izvešanu un beidzot ar pieminēšanu. Mēs esam gatavi jums palīdzēt, kad jums ir nepieciešama ķermeņa pārvešana no citas valsts, kā arī uz citu valsti (svars 200). Pat ar mazu budžetu jūs varat būt pārliecināti, ka jums izdosies cienīgi aizvadīt mirušo.

Mūsu pakalpojumu klāsts ir plašs un daudzveidīgs. Šeit ir tikai neliels saraksts no tā, ko mēs varam piedāvāt:

 • Nepieciešamo dokumentu sagatavošana
 • Ķermeņa sagatavošana apglabāšanai
 • Aizgājušā ķermeņa transportēšana (morgs, baznīca, bēru vieta)
 • Ķermeņa kremēšana
 • Zārka transportēšana pa visu pasauli (svars 200)
 • Laukuma kapos atdalīšana un tā sagatavošana
 • Nepieciešamo rituālu piederumu izgatavošana, kā vainagi, sēru lentes, krusti un tā tālāk
 • Metāla žogs pēc pasūtījuma, pieminekļa un kapakmeņa izgatavošana
 • Apbedīšanas rituālu un bēru mielasta organizācija
 • Pieminekļu izgatavošana
 • Bēru konsultacijas 24/7

Mūsu diennakts tālrunis: +371 28804588

Mūsu informācijas tālrunis: +371 20389677